Unikalny PAŁAC- INWESTYCJA
« powrót do wyszukiwarki

Cena:
750 000 PLN
PROMOCJA

Agent prowadzący

foto

Monika Modrzyńska

Specjalista ds. nieruchomości

mieszkania@castle.pl

512 330 990

Lokalizacja
Polska - Skoki (Skoki)
Szczegóły
Dom (dworek)
Powierzchnia: 1300 m2
Powierzchnia działki: 30000 m2
Liczba pokoi: 20
Piętro: 1
Opis

UNIKALNY OBIEKT HOTELOWY W DOSKONAŁEJ CENIE!

Niezwykle okazała i niepowtarzana nieruchomość wybudowana w latach 1786-1788 roku dla Katarzyny z Raczyńskich Radolińskiej.
Klasycystyczny Zespół Pałacowy należy do najwcześniejszych tak okazałych budynków tego okresu na terenie Wielkopolski.

  • ZABUDOWANIA: PAŁAC 1300m2, DWIE OFICYNY 1000m2, DWA MNIEJSZE DOMY 
  • Działka 30 000m2
  • Lokalizacja 50 km od Poznania, trasa na Skoki,jezioro Budziszewskie 

Wszystkie zabudowania wraz z parkiem, 4 oficyny oraz pałac, nadają się na luksusowy obiekt hotelowo- restauracyjny lub centrum konferencyjne, medyczne itp.
Niezwykle urokliwe miejsce otoczone lasem oraz pobliskimi jeziorami.

Cały teren o powierzchni 3 ha został ogrodzony. Centralnie usytuowany trzy kondygnacyjny pałac z piękną aleją dojazdową od frontu i dwoma okazałymi budynkami po bokach ( przy lewym i prawym skrzydle pałacu).Przy bramie wjazdowej znajdują się dwie mniejsze oficyny ( zabudowania pomocnicze, gospodarcze ).

Wolnostojący budynek główny około 1300 m2 na planie wydłużonego prostokąta z piękną wnęką portykową od frontu i ryzalitem rotundy od tyłu budynku.
Okazały portyk z trójkątnym naczółkiem i monumentalnymi schodami jest najbardziej przyciągającym punktem całej budowli. Pozostałe oficyny posiadają łącznie 1000 m2.
Wnętrza zachowały pierwotne rozplanowanie.
Centralnym punktem parteru jest główna sala rotundowa ( wysokość na ok. 6 m ) a boczne części ( skrzydła ) podzielono na reprezentacyjne sale np. Salę Białą oraz, sypialnie..
Piętro zajmują pokoje gościnne oraz sypialnie domowników.
Piwnice przeznaczone były na cele gospodarcze z wyjątkiem Sali kolumnowej znajdującej się pod rotundą z bezpośrednim wyjściem do parku.

Projekt pałacu przygotował świetny architekt i rysownik królewski, Jan Christian Kamsetzer twórca takich obiektów jak: Pałac Raczyńskich i Tyszkiewiczów w Warszawie, Odwach w Poznaniu, Pałac w Pawłowicach i Siedlcu, przebudowywał także Pałac na Wyspie w parku Łazienkowskim.
Nieruchomość w poprzednich latach powoli odrestaurowywano.
Obecnie wymaga dalszych nakładów aby przywrócić jej dawną świetność.

Znany historyk Piotr Libicki pisał tak: "Pałac już przez współczesnych określany mianem arcydzieła, jest najwybitniejszym dziełem klasycystycznej architektury rezydencjonalnej w Wielkopolsce. W dziejach wiejskiej siedziby otwiera nową epokę pałacu-willi, zapoczątkowując długi szereg klasycystycznych siedzib o tym charakterze wybudowanych pod koniec XVIII i na początku XIX wieku. Bezpośrednio odwołują się do niego pałace w Objezierzu, Racocie, Lewkowie, Pakosławiu i Mchach, a w sposób pośredni wzorują się na nim rezydencje w Śmiełowie, Dobrzycy, Gębicach, a także Lubostroniu."

Powyższy opis ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w nim podane mogą ulec zmianie.

Biuro Nieruchomości CASTLE zapewnia bezpieczeństwo transakcji oraz profesjonalną obsługę, aż do przekazania nieruchomości nowym właścicielom. Pomagamy w doborze kredytu.

drukuj stronę

Lokalizacja