Jak szybko sprzedać mieszkanie ?

foto

Zazwyczaj inwestor sprzedaje mieszkanie tak, by jak najwięcej zarobić na transakcji. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy najważniejszym kryterium jest czas. Oto krótki poradnik o tym, jak szybko sprzedać mieszkanie.

 

Bywa, że oferta sprzedaży mieszkania, domu bądź działku potrafi zniknąć w tydzień. Oferta trafi na podatny grunt bądź cena jest niewygórowana, a inwestorzy z chęcią taką ofertą się zajmą. Ale zazwyczaj by szybko sprzedać nieruchomość potrzeba inicjatywy właściciela. 

Uczciwa wycena

Długo trwająca sprzedaż, często wynika ze źle oszacowanej ceny. Najczęściej jest to spowodowane jedynie osobistym stosunkiem do nieruchomości. Osoby mieszkające przez wiele lat pod jednym adresem później mają duży problem z poprawnym oszacowaniem ceny. Gdy nie jesteśmy pewni swoich umiejętności lepiej zostawić wycenę profesjonaliście. Dzięki temu można uniknąć przeszacowania wartości lokalu. 

Przygotowanie oferty

Gdy cena została już ustalona należy przejść dalej czyli do przygotować ofertę. Lepiej spędzić nad nią więcej czasu, ponieważ to własnie wygląd i informacje w niej zawarte będą kluczem do sprzedażowego sukcesu.

Zdjęcia najlepiej wykonywać w przy świetle słonecznym i powinno obejmować całe wnętrze pomieszczenia. W treści, przede wszystkim trzeba unikać pisania nieprawdy. Nawet niewielka nieścisłość może odbić się na całkowitym wrażeniu ogłoszeniodawcy. 

Jak skutecznie wystawiać ogłoszenie 

Wystawienie oferty na serwisie ogłoszeniowym musi być przede wszystkim skuteczne. A jednej recepty na powodzenie nie da się opracować. Najlepszym sposobem jest metoda prób i błędów. Przygotowaną ofertę najlepiej wystawić na kilku portal (płatnych i bezpłatnych), a następnie porównać wyniki. Te serwisy, które generowały najwięcej zapytań powinniśmy wykorzystać do promowania naszej oferty. Każdy serwis z ogłoszeniami posiada funkcję "podbijania" ofert, dzięki któremu wisi ona wyżej w liście ogłoszeń. To właśnie dzięki temu, są częściej odwiedzane przez internautów. Warto zainwestować w podbicia jeżeli zależy nam na szybkiej transakcji. 

Szybka sprzedaż mieszkania jest możliwaSzybka sprzedaż mieszkania jest możliwa shutterstock

Przygotowanie mieszkania 

Pora na parę sprytnych trików z zakresu homstagingu czyli sztuki urządzania nieruchomości w celu ich sprzedaży. 

  • Posprzątaj - niech twoja nieruchomość lśni czystością. Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. 
  • Pochowaj swoje osobiste przedmioty - przyszły właściciel gdy ogląda nieruchomość musi zacząć sobie je wyobrażać jako swoje. Przedmioty osobiste takie jak zdjęcia, pozostawione rzeczy tego nie ułatwiają. 
  • Zadbaj o przestrzeń - o ile to możliwe, meble pustawiaj jak najbliżej ścian, bądź się ich pozbądź. Klient wchodzący do mieszkania musi poczuć przestrzeń jaką oferuje twoja nieruchomość. 
  • Świeży zapach - koniecznie przewietrz mieszkanie przed wizytą klienta. Zwłaszcza, gdy w pomieszczeniu się wcześniej paliło. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie odświeżacza powietrza. 

Agencja nieruchomości 

Proces sprzedaży nieruchomości nie jest łatwy. Zastanów się czy nie powierzyć swojej sprawy profesjonalnej firmie. Która zatroszczy się o wszystko. Ponadto, agencja nieruchomości zadba również o wszelkie dokumenty, zgody i pozwolenia. Bezboleśnie przeprowadzi przez cały proces. Skorzystanie z usługi agencji nieruchomości jest nie tylko wygodne, ale również zwiększa bezpieczeństwo. 

Jesteście gotowi? 

zródło: http://www.domiporta.pl/poradnik/7,157735,22049766,jak-szybko-sprzedac-mieszkanie-poradnik.html

 

Agent tygodnia

Przygotuje dla Ciebie atrakcyjną ofertę

foto

Karolina Słotwińska-Lisiak

Doradca ds. klienta

biuro9@castle.pl

515 196 647

Po drugiej stronie zawsze widzi człowieka, któremu może pomóc w drodze do celu. Stawia na partnerskie relacje i wzajemne zaufanie. Bezpośrednia i otwarta czym łatwo zjednuje sobie sympatię. Nigdy nie brakuje jej energii do działania, a nieszablonowe podejście pozwala odkrywać nowe możliwości. Zanim zamieszkała w samym sercu Poznania, poznała urok mieszkania na Jeżycach, Winogradach i Ratajach. Wie, że wszędzie można odnaleźć swoje miejsce do życia, dlatego uważa, że czasem warto odejść od utartych przekonań i dać się zaskoczyć, a może nawet oczarować. Bo przy szukaniu tego wymarzonego M nic nie liczy się bardziej niż emocje. Te pozytywne oczywiście.  

PL
EN